г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Автоматична арматура. Частина 1.

Частина 1

Зворотні клапани вільно пропускають транспортується продукт тільки в одному напрямку і автоматично закриваються при його зворотному русі. По конструкції зворотні клапани поділяються на підйомні і поворотні. В підйомних клапанах (мал. 68, а) запірним органом є тарілка (золотник) 2, хвостовик якої входить в направляючий канал припливу кришки 1.

У поворотних клапанах (мал. 68, б) тарілка 6 повертається навколо осі 1 і перекриває прохід.

Зворотні клапани

Мал. 68. Зворотні клапани: 1 - кришка, 2 - золотник, 3 - корпус; б - поворотний: 1 - вісь важеля, 2 - кришка, 3 - корпус, 4 - вісь клапана, 5 - важіль, 6 - тарілка

Зворотні клапани встановлюють в котельнях зазвичай на напірних лініях відцентрових насосів, на поживних лініях перед котлом для пропуску води тільки в одному напрямку і в інших місцях, де є небезпека зворотного струму середовища.

Запобіжні клапани здебільшого виготовляють вентильного типу. Залежно від того, чим врівноважується сила, створювана тиском середовища на тарілку запірного пристрою: тиском вантажу або пружини, клапани виконують вантажними і пружинними (мал. 69). Вантажні клапани в залежності від кількості тарілок бувають одно- або двохважелів.

Запобіжні клапани

Мал. 69. Запобіжні клапани: а - змішувач, б - пружинний, 1 - корпус, 2 - затвор, 3 - шпиндель, 4 - кришка, 5 - важіль, 6 - вантаж, 7 - пружина

Редукційні клапани по конструкціях підрозділяються на пружинні і поршневі з внутрішнім імпульсним механізмом.

Пружинний клапан (мал. 70) складається з корпусу 1 з кришкою 2, усередині якого розташовані тарілка 11 і шток 7 з ущільнювальною манжетою 9. Якщо регулювальним гвинтом 3 через пружину 5 прогнути мембрану 6, перемістивши шток і тарілку вниз, редуціруеми продукт надійде в зазор між сідлом і тарілкою. При цьому тиск продукту за тарілкою, завдяки гідравлічному опору запірного пристрою, знизиться, значить в трубопровід за клапаном продукт надійде з меншим тиском. При виході середовища в порожнину клапана за тарілкою знижене тиск продукту через канал 10 пошириться на порожнину 8, а отже, і на мембрану 6.

Пружинний редукційний клапан

Мал. 70. Пружинний редукційний клапан: 1 - корпус, 2 - кришка, 3 - регулювальний гвинт, 4 - вушко, 5 - пружина, 6 - мембрана, 7 - шток, 8 - подмембранная порожнину, 9 - манжета, 10 - з'єднувальний канал, 11 - нижня тарілка

Принцип дії редукційного клапана заснований на зрівноважуванні заданого тиску пружини тиском середовища, яке впливає на мембрану. При зміні тиску середовища система виходить з рівноваги, і під дією пружини змінюється величина відкриття проходу, в результаті чого відновлюється заданий тиск.

Редукційні клапани встановлюють на горизонтальних ділянках трубопроводу. Їх регулюють на певну величину тиску і пломбують на вушко 4.

Поршневий редукційний клапан працює аналогічно пружинному, з тією тільки різницею, що роботу пружини виконує імпульсний механізм.

Регулюючі клапани застосовують в трубопроводах для регулювання тиску рідких та газоподібних продуктів. Розрізняють клапани «до себе» і «після себе». Клапани «після себе» отримують імпульс з трубопроводу після регулятора, а клапан «до себе» - до регулятора.

Конструктивна відмінність клапанів «після себе» і «до себе» полягає в тому, що у клапанів «до себе» золотник перевернуть на 180°.

Дата: 05.12.2014