г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Приймання та випробування арматури. Частина 1.

Частина 1

Трубопровідна арматура надходить із заводів-виготовлювачів на монтаж у справному стані з відповідними фланцями, прокладками і кріпильними деталями. Приєднувальні фланці повинні мати отвори для болтів, а також постійні прокладки в роз'ємі корпусу і сальникову набивку, передбачені в кресленнях. Ущільнювальні поверхні повинні бути прітерти і забезпечувати герметичність запірних органів.

Перед прийманням арматури в монтаж перевіряють її заводський паспорт, в якому зазначені гарантійний термін, дані про робітників параметрах, матеріалі та результати заводських випробувань.

До монтажу арматуру необхідно оглянути, перевірити комплектність (наявність штурвалів, болтів, гайок) та відповідність маркування паспортними даними. На корпусі і кришці арматури не повинно бути видимих тріщин, раковин та інших дефектів. Шпиндель арматури повинен бути відполірований і мати вільний і плавний хід. Для огляду внутрішніх поверхонь знімають захисні заглушки з фланців, очищають внутрішні частини від мастила і обдувають їх стислим повітрям.

Арматуру трубопроводів I категорії незалежно від наявності паспортів заводів-виготовлювачів і терміну зберігання піддають до монтажу гідравлічному випробуванню на міцність і щільність.

Арматуру трубопроводів всіх інших категорій, що має паспорта заводів-виготовлювачів і встановлювану на трубопроводи до закінчення гарантійного терміну її зберігання, випробуванню і ревізії перед монтажем не беруть під. Цю арматуру оглядають і перевіряють: чи легко відкриваються і закриваються запірні пристрої.

Арматуру, що має паспорта з простроченим гарантійним терміном, приймають в монтаж після попереднього випробування

Чавунну арматуру з умовним проходом до 300 мм незалежно від наявності паспортів, маркування та строку зберігання перед монтажем піддають ревізії та випробуванню. Про проведення випробування складається акт. Арматуру, що не витримала гідравлічного випробування, повертають замовнику для ремонту. Відремонтована арматура знову повинна пройти гідравлічне випробування.

Міцність корпусу арматури відчувають пробним тиском згідно з ГОСТ 356-68, а герметичність запірного пристрою - робочим тиском по ГОСТ 9544-60.

Арматуру піддають гідравлічному випробуванню на спеціальному стенді (мал. 73). Для цього арматуру встановлюють на нижній стіл 6, в якому є отвір для підведення 7 води від гідропреса 8. Обертаючи рукоятку 4, затискають випробовується арматуру між нижнім столом і притиском 2. Ущільнення досягається за рахунок прокладок 1, закріплених на нижньому столі і притиску.

Стенд для гідравлічного випробування арматури

Мал. 73. Стенд для гідравлічного випробування арматури: 1 - ущільнювальна прокладка, 2 - притиск, 3 - контрольний кран, 4 - рукоятка притиску, 5 - випробовувана арматура, 6 - нижній стіл, 7 - підведення води від гідропреса, 8 - гідропрес, 9 - манометр

При випробуванні корпусу і кришки арматури на міцність відкривають її запірний орган, підключають Гідропрес 8, створюючи пробний тиск, і спостерігають, чи не з'являться текти і потіння зовнішніх поверхонь корпусу.

При заповненні корпусу арматури і кришки водою відкривають контрольний кран 3 на патрубку притиску до повного видалення повітря. Далі, піднімаючи і опускаючи шпиндель арматури на робочий хід, перевіряють відсутність течі води через сальникове ущільнення.

При випробуванні на герметичність запірного органу закривають від руки затвор, закріплюють арматуру на стенді, підводять тиск і відкривають вентиль на патрубку притиску. У процесі випробування запірний орган не повинен пропускати воду, тобто через контрольний вентиль патрубка притиску не повинно бути течі. При випробуванні на герметичність запірного органу засувки воду по черзі підводять з обох боків затвора. При випробуванні вентилів і запобіжних клапанів воду підводять під клапан, а при випробуванні зворотних клапанів - на тарілку.

 

Партнеры:
http://newlesenka.ru/n110239-tamanskom-poluostrove-poyavitsya.html

Дата: 05.12.2014