г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Технологія виготовлення вузлів трубопроводів

Технологічний процес виготовлення трубопроводів складається з трьох основних операцій: заготівельної, складально-зварювального і оздоблювальної. При цьому широко застосовують стандартні деталі трубопроводів заводського виготовлення, а також виготовлення зварних деталей.

На мал. 76 показана схема планування трубозаготовітельного цеху. Цех має дві потокові лінії для виготовлення елементів та вузлів трубопроводів з вуглецевої сталі з умовним проходом від 50 до 150 і від 200 до 500 мм. Трубопроводи в цеху виготовляють наступним чином.

Схема планировки трубозаготовительного цеха
Мал. 76. Схема планування трубозаготовітельного цеху: I - лінія виготовлення вузлів Д = 200-500 мм, II - лінія виготовлення вузлів Д = 50-150 мм, III - проміжний склад готової продукції, IV - генераторна ТВЧ; 1 - приймальний стелаж з рольгангом, 2 - верстат для газополум'яного різання труб, 3 - похилий стіл з відсікачами, 4 - установка для правки кінців труб з рольгангом, 5 - приводний візок для подачі патрубків, 6 - кран консольний поворотний, 7 - автомат зварювальний , 8 - маніпулятор зварювальний, 9 - зварювальний пост з фрикційним маніпулятором і голівкою для зварювання елементів, 10 - пристосування для вирізки отворів у трубах зі стендом для складання трійникових сполук, 11 - стенд для складання елементів з прийомним столом, 12 - стенд для збірки плоских вузлів, 13 - транспортна приводний візок, 14 - стенд для збірки просторових вузлів, 15 - стелаж для зварювання вузлів, 16 - стенд для збирання вузлів з арматурою, 17 - насос для гідровипробування вузлів, 18 - трубонарізний верстат, 19 - трубоотрезной верстат для збірки вузлів з арматурою, 20 - верстат для гнуття труб з нагріванням ТВЧ, 21 - верстат для холодного гнуття труб, 22 - трубоотрезной верстат для нержавіючих труб, 23 - кран-балка, 24 - контейнер

Труби зі стелажів 1 приводними рольгангамі подають у цех через отвір в стіні, де очищають їх зовнішню поверхню і продувають внутрішню. Потім вони надходять для розмітки і різання на верстати 2, 3, причому під пряму різання труби часто вже не розмічають, так як для цієї мети на верстатах 2 застосовують упори або мірні лінійки.

Відрізані за розмірами патрубки надходять на стелаж, а потім в установку 4, де правлять і калібрують кінці труб. Комплектування патрубків і деталей трубопроводів ведуть по окремих вузлах. Потім механізованої візком 5 патрубки подають на стенди складання елементів трубопроводів.

Зібрані і прихоплені електрозварюванням елементи за допомогою консольного поворотного крана 6 укладають у контейнери 24 і направляють на маніпулятори-вращатели 7, 8 і 9 для зварювання.

Елементи по можливості необхідно зварювати автоматичним або напівавтоматичним способом. Після зварювання елементи за допомогою кран-балки 23 подають на стенди 11, 12 і 14 для складання плоских або просторових вузлів і потім на стелажі 15 для їх зварювання.

Якість готових вузлів трубопроводів повинно відповідати наступним вимогам:

  • всі зварні стики повинні бути повністю заварені, фланцеві з'єднання зібрані на постійних прокладках з повним кількістю болтів або шпильок і затягнуті;
  • всі вузли повинні бути замаркіровані відповідно до креслень, а їх вихідні кінці закриті заглушками або пробками;
  • на вузлах повинна бути встановлена арматура (в тих випадках, коли це припустимо за умовами транспортування), уварені спускні і повітряні патрубки, бобишки і гільзи для контрольно-вимірювальних приладів та ін.;
  • фланці на вихідних кінцях труб у вузлах остаточно приварюють тільки у випадках, коли розташування болтових отворів у них є байдужим. У тих випадках, коли фланці пов'язані з апаратами, арматурою або відповідними фланцями на інших вузлах, вони повинні бути тільки схоплені до труби, а потім при монтажі після уточнення їх розташування приварені.

Дата: 21.01.2015