г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Різання металу. Частина 2.

Частина 2

Продовження. Початок статті дивитися тут: частина 1

Напівавтомат АСП-1 поздовжньо-поперечного типу
Мал. 89. Напівавтомат АСП-1 поздовжньо-поперечного типу: а - загальний вигляд: 1 - стіл, 2 і 9 - поздовжні каретки, 3 - різак, 4 - щиток управління, 5 - штанга, 6 - поперечна каретка, 7 - електродвигун, 8 - магнітна котушка; б - трехрезаковий супорт для різання зі скосом кромок під зварювання; в - трехрезаковий супорт для одночасної різання трьох смуг

При різанні газополум'яними машинами виходить гладка поверхня, яка не потребує додаткової обробки, забезпечуються заданий кут скосу кромок, точність різу в межах 0,3-0,5 мм і висока продуктивність різання.

Якщо в процесі газополум'яного різання метал покоробився, його слід перед складанням виправити. Кромки різу очищають від окалини, шлаку і наплавленого металу за допомогою пневматичних зубил або шліфувальних машинок. Для маловуглецевої сталі зубило заточують на кут 65-67°.

Виготовлені з листової сталі деталі мають наступні допуски:

  • відхилення розмірів при довжині до 1 м ±2 мм, при довжині більше 1 м - ±3 мм;
  • різниця діагоналей прямокутних аркушів, що збираються встик, не більше 3 мм, і що збираються внахлестку - не більше 8 мм;
  • окремі заріз на крайках - не більше 3 мм;
  • нерівність і хвилястість кромок 2 мм.

Відхилення розмірів деталей, виготовлених з профільного прокату, не повинні перевищувати:

длина детали, мм до 1250 2000 3000 5000 8000 10000
допустимое отклонение, мм 2 3 4 5 6 7

 

При виготовленні і монтажі деталей окремі елементи і вузли з'єднують болтами і заклепками. Для цього попередньо в деталях роблять круглі отвори. Отвори виконують за допомогою свердлильних верстатів. Наприклад, для свердління отворів у фланцях застосовують установку для безразметочной сверловки (мал. 90), яка обладнана шаблоном з просвердленими отворами.

Мал. 90. Установка для безразметочного свердління фланців
Мал. 90. Установка для безразметочного свердління фланців: 1 - підставка, 2 - штатив, 3 - опорна плита, 4 - електросверлілка, 5 - рукоятка подачі

При використанні свердла перевіряють правильність його заточки. Величина кута при вершині свердла залежить від твердості оброблюваного матеріалу. Для сталі і чавуну цей кут повинен бути рівним 116-118°.

При виготовленні парних фланців для з'єднання повітропроводів фланці скріплюють один з одним і свердлять спільно. Для фланців, виготовлених з куточка, відхилення розмірів між центрами отворів, розташованих на одній осі, не повинно перевищувати ±1 мм.

На заводах монтажних заготовок отвори роблять за допомогою діропробивні преси, продуктивність яких набагато вища продуктивності свердлильних верстатів. Однак при виконанні отворів на діропробивні преси, які діють за методом продавлювання, якість отворів виходить нижче (отвір не має, як правило, форму правильного циліндра, а з боку матриці у крайок його залишаються задирки) порівняно з висвердленими отворами.

На мал. 91 зображений одноштемпельний діропробивний прес, який складається: із сталевої станини 1, нижнього столу 2 із закріпленою в ньому матрицею 3, напрямних 5 повзуна і повзуна 6, у нижній частині якого закріплений штемпель (пуансон 4). Для пробивання отвору деталь поміщають між матрицею 3 і штемпелем 4 і натисканням на рукоятку або педаль включають прес. Під тиском штемпеля метал спочатку мнеться, а потім сколюється. Штемпель продавлює отвір і входить в отвір матриці.

Одноштемпельний діропробивний прес
Мал. 91. Одноштемпельний діропробивний прес: 1 - станина, 2 - нижній стіл, 3 - матриця, 4 - штемпель, 5 - напрямні повзуна, 6 - повзун

Дата: 21.01.2015