г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Холодна гнучка металу

При виготовленні металоконструкцій найбільше застосування знаходять такі види холодного згинання металу: вальцевание листової сталі; гнучка профільної сталі.

Для вальцювання листової сталі в циліндричні обичайки застосовують тривалкові листозгинальні вальці (мал. 92). Два нижніх валка 3 цих верстатів спираються на нерухомі підшипники і приводяться в рух від електродвигуна 1. Верхній валок 2 - притискної, він вільно укріплений в підшипниках, які можуть переміщатися вгору і вниз, залежно від необхідного радіуса згину.

Тривалкові листозгинальні вальці
Мал. 92. Тривалкові листозгинальні вальці: 1 - електродвигун, 2 - верхній валок, 3 - нижній валок

Циліндричну форму вальцюються вироби отримують тільки в тому випадку, якщо верхній валок 2 встановлений строго паралельно нижнім валянням 3. Паралельність валків перевіряють до початку роботи. Для цього на кінці нижніх валків перпендикулярно їх осі кладуть планки однакової товщини і опускають верхній валок до зіткнення з планками. Якщо валки встановлені правильно, верхній валок торкнеться обох планок одночасно, в іншому випадку за допомогою механізму підйому коректують положення верхнього валка.

Для вигину аркуша його пропускають кілька разів між валками в прямому і зворотному напрямках, для чого змінюють напрямок обертання нижніх валків. У процесі вальцювання поступово опускають верхній валок, що призводить до збільшення його натиску на лист і поступового зменшення радіуса згину. Оскільки лист отримує рух за рахунок сил тертя, що створюються між листом і валками, необхідно закладати лист в вальці по всій ширині на однакову величину. В іншому випадку лист буде рухатися з перекосом. Для зручності подачі листа до вальцям, встановленим вище підлоги, використовують стіл з рольгангом.

Щоб зняти готову обечайку, відкидають передній підшипник верхнього валка, піднімають верхній валок і обечайку вільно виводять з вальців. Для зняття готових обичайок застосовують затискний пристрій.

Якщо верхній валок встановити під кутом до нижніх валянням, лист буде згинатися по конусу. Там, де між валками менший зазор, лист буде згинатися з меншим радіусом, утворюючи вершину конуса. З протилежного боку валків вийде більший радіус вигину або підставу конуса.

На тривалкових вальцах край листа не згинається, так як при заправці і виході він не отримує натискає зусилля від верхнього валка. Довжина неразвальцованного ділянки дорівнює приблизно половині відстані між центрами нижніх валків. При виготовленні деталей з невеликим діаметром непровальцованние ділянки перешкоджають отриманню циліндричної форми виробу. Тому краї аркушів доводиться додатково підгинати. Для подгибки кромки листа на вальцях застосовують підкладну оправлення з більш товстого листа. Однак при товщині вальцюються листа більше 16 мм кромки з подкладной оправкой НЕ провальцовиваются, і їх доводиться підгинати вручну.

Кривизну поверхні свальцованного листа перевіряють шаблоном (мал. 93).

Перевірка прівальцовкі краю аркуша шаблоном
Мал. 93. Перевірка прівальцовкі краю аркуша шаблоном

Гибку профільної сталі виконують на правильно-згинальних пресах. Принцип їх роботи не відрізняється від принципу роботи листозгинальних вальців. Згинання профілю з тим чи іншим радіусом здійснюється за рахунок зміни положення валків.

За відсутності преса профільний метал гнуть із застосуванням гвинтових скоб або домкратів. За допомогою скоб створюють упор в двох точках і між ними прикладають зусилля від гвинта або домкрата.

Дата: 21.01.2015