г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Збірка металоконструкцій під зварювання. Частина 2.

Частина 2

Продовження. Початок статті дивитися тут: частина 1

Для підгонки площин зібраних конструкцій застосовують накладки з оправками (мал. 96, а, б), обрізані на клин швелери (мал. 96, в), що забиваються в приварену до деталі скобу і планку з оправками - подвійний клин (мал. 96, г ). Останній спосіб зручний тим, що не вимагає приварки до конструкції будь-яких пристосувань, а товщина прокладки точно фіксує зазор в стику.

Пристосування для підгонки площин
Мал. 96. Пристосування для підгонки площин: а - накладка з оправками, б - накладка з оправками і клинами, в - швелер зі скобою, г - планка з оправками; 1 - підстава, 2 - скоба, 3 - оправлення, 4 - упор, 5 - збираються деталі, 6 - клин для установки зазору

На мал. 96, б показано пристосування, що дозволяє зібрати стикуються елементи в одній площині або під потрібним кутом і встановити заданий зазор в стику. Вирівнювання крайок в одній площині досягається забиванням оправлень 3, а регулювання зазору між кромками - забиванням клинів 6.

Кромки коробів газовоздухопроводов прямокутного перетину з'єднують при товщині листів до 3 мм - внахлестку (мал. 97, а), при товщині від 3 до 5 мм - встик без оброблення фасок, при товщині 6 мм і більше - встик з обробленням фасок. Бічні стінки газовоздухопроводов при товщині листа до 3 мм стикують на підкладних куточках (мал. 97, б, в), а при товщині 5 мм і більше - без підкладних куточків (мал. 97, г).

З'єднання коробів газовоздухопроводов прямокутного перерізу
Мал. 97. З'єднання коробів газовоздухопроводов прямокутного перерізу: а - внахлестку, б, в - на підкладних куточках, г - без підкладних куточків

Поздовжні шви обичайок пилогазоповітряпроводів круглого перетину при товщині листів 2-3 мм з'єднують внахлестку, при товщині 5 мм і більше - встик з накладкою (мал. 98, а), а поперечні шви при товщині аркушів 2 мм з'єднують на підкладному кільці товщиною 4 мм (мал. 98, б), при товщині 3 мм і більше - без підкладних кілець.

З'єднання пилогазоповітряпроводів круглого перетину
Мал. 98. З'єднання пилогазоповітряпроводів круглого перетину: а - поздовжній шов при товщині листа 5 мм, б - поперечний шов при товщині листа 2 мм

Фланці насаджують на пилогазоповітряпроводі строго перпендикулярно, перевіряючи це за допомогою кутника або схилу. Зазор між фланцем і пилогазоповітропроводів повинен бути близько 1 мм, якщо товщина стінки пилогазоповітропроводів 3-5 мм, і близько 2 мм, якщо товщина стінки більше 5 мм.

Спряжувані кінці ребер жорсткості зварюють один з одним. Перевіривши правильність складання деталей, що сполучаються, їх закріплюють між собою за допомогою прихватки зварюванням. Для цього через кожні 300-400 мм накладають короткі шви довжиною 30-40 мм. Потім деталі конструкцій, закріплені між собою прихваткой, звільняють від вспомогатльних складальних пристосувань і пред'являють майстру. Останній перевіряє якість збірки деталей і передасть під зварювання.

Дата: 21.01.2015