г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Нормування монтажних робіт

Обов'язковою умовою правильної організації праці є випереджаюче зростання продуктивності праці в порівнянні із зростанням заробітної плати. Правильна організація заробітної плати досягається за допомогою технічного нормування, тарифної системи і раціональних форм оплати праці.

Основним завданням технічного нормування є розробка технічно обґрунтованих норм часу, що відповідають сучасному рівню техніки і відображають передовий досвід робітників.

Нормою часу називають кількість часу, встановлене для виробництва одиниці доброякісної продукції робітником відповідної кваліфікації при правильній організації праці. Норма часу виражається в людино-годинах (люд.-год).

Нормою виробітку називають кількість доброякісної продукції, яке має бути здійснене робочим відповідної кваліфікації за одиницю часу при правильній організації праці.

Тарифна система дозволяє правильно оцінити якість праці шляхом різного рівня заробітної плати окремих груп робітників. Вона враховує різницю між працею кваліфікованою і некваліфікованою, працею важким і легким. Основними елементами тарифної системи є тарифна сітка і тарифна ставка.

Тарифна сітка застосовується для встановлення правильного співвідношення в оплаті праці залежно від кваліфікації робітника. Існує 6 розрядів для визначення кваліфікації робітників.

Тарифна ставка - це розмір оплати праці робітника певного тарифного розряду в одиницю часу. Для робітників, зайнятих будівельно-монтажними роботами, встановлені годинні тарифні ставки відповідно їх кваліфікації.

Для тарифікації робіт і робітників, зайнятих на будівельно-монтажних роботах, служить «Єдиний тарифно-кваліфікаційний довідник» (ЄТКД). Тарифні розряди присвоюються робітникам на основі спеціальних випробувань. Мета випробувань - визначити рівень теоретичних знань і практичних навичок робітника.

Для проведення випробувань і присвоєння робітникам розрядів створюються кваліфікаційні комісії. При здачі на розряд робітник повинен відповісти на всі питання, передбачені розділом «Повинен знати» і загальними положеннями ЕТКС, а також виконати не менше трьох різновидів робіт, зазначених у розділі «Приклади робіт».

Оплата праці робітників будівельно-монтажних організацій проводиться за нарядами, який складається з «Єдиним нормам і розцінками» (ЕНіР). Розцінка - це розмір оплати праці робітника-відрядника за виконання одиниці якісної продукції.

У будівництві існують дві форми оплати праці: відрядна і погодинна. Відрядна оплата праці може бути прямій відрядній, аккордной та відрядно-преміальної.

Прямий відрядною оплатою праці називається така форма оплати, при якій робітник отримує зарплату в залежності від кількості виконаної роботи, виходячи з встановлених відрядних розцінок за одиницю продукції. Заробіток робітників при прямій відрядній оплаті визначається множенням обсягу виконаної продукції на встановлену розцінку.

Аккордной оплатою праці називається така форма оплати, коли в заздалегідь виданому вбранні бригаді вказані терміни, повний обсяг робіт в одиницях виміру кінцевої продукції і повна сума заробітної плати. Акордна оплата відрізняється від прямої відрядної вимірником розцінки, який при акордному вбранні є комплексним на весь обсяг робіт або вид закінченої роботи (монтаж устаткування хімводоочищення, монтаж котла з гідравлікою).

Відрядно-преміальної називається така форма оплати праці, коли додатково до відрядної оплати виплачується премія при виконанні акордних завдань до встановленого календарному терміну або достроково у розмірі 0,5-1,0% відрядного заробітку по акордних поряд за кожен відсоток скорочення нормативного часу.

Погодинною оплатою називається така форма оплати праці, яка залежить від тривалості роботи та кваліфікації (розряду) робітника, незалежно від кількості робіт. Розмір погодинної оплати визначається множенням кількості одиниць відпрацьованого часу (години) на відповідну тарифну ставку привласненого робочому розряду.

Почасово-преміальної називають таку оплату, коли робітникові на додаток до почасовим заробітку за встановленим розряду виплачується премія за якісне та своєчасне виконання робіт.

Зазвичай почасово-преміальна оплата праці застосовується для робітників, зайнятих на ремонті і обслуговуванні механізмів. Розмір премії може бути до 25% залежно від спеціальності робітників.

Дата: 01.03.2015