г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Організація монтажних робіт. Частина 1.

Частина 1

Основними завданнями організації монтажних робіт є скорочення термінів монтажу і здешевлення робіт при високому їх якості. Це можливо здійснити тільки на основі підвищення продуктивності праці, за рахунок всілякої механізації монтажних робіт, впровадження наукової організації праці (НОТ) і передових методів монтажу.

При механізації монтажних робіт повністю виключається ручна праця або він зводиться до мінімуму. Це досягають оснащенням монтажних організацій продуктивними і досконалими машинами, механізмами і пристосуваннями (кранами, верстатами, механізованим інструментом тощо).

Наукова організація праці - це система тісно пов'язаних між собою заходів, спрямованих на впровадження в практику робіт, методів і форм організації праці, заснованих на досягненнях науки і передового виробничого досвіду з метою забезпечення найбільш високої продуктивності праці, створення кращих умов і виховання трудящих у дусі комуністичного ставлення до праці. Найважливішою відмінною рисою наукової організації праці є те, що вона ґрунтується на точному науковому розрахунку і обґрунтуванні.

Розробка та впровадження заходів з наукової організації праці є постійною і повсякденному завданням робітників і інженерно-технічних працівників кожного монтажного управління, на якому б рівні досконалості своєї діяльності воно не знаходилось. Ця робота може успішно здійснюватися лише в плановому порядку. Планування НОТ зводиться до трьох основних етапів: аналізу існуючого стану організації праці, розробці планів НОТ і впровадження планів.

В даний час широко впроваджується метод крупноблочного монтажу обладнання.

У зв'язку з тим що на монтажні майданчики обладнання часто надходить окремими вузлами і деталями, до початку монтажу проводиться його укрупнювального збирання.

Укрупнювального збирання розрізнених елементів тепломеханічного обладнання, вироблена на монтажному майданчику, називається блоковим складанням. Окремі монтажні вузли, зібрані попередньо до їх установки, отримали в монтажній практиці назву монтажних блоків. Монтаж котлоагрегатів з попередньо зібраних монтажних блоків отримав назву методу крупноблочного монтажу.

Метод крупноблочного монтажу має такі основні переваги перед монтажем окремими елементами («розсипом»):

  • скорочується загальна тривалість будівництва котельної установки за рахунок поєднання робіт по збірці блоків на майданчику і ведення будівельних робіт в будівлі котельні;
  • зменшується трудомісткість і підвищується продуктивність праці, так як виробництво складальних робіт на відкритому майданчику створює умови для більш широкої механізації робіт, забезпечує кращі умови праці і підвищує безпеку ведення робіт;
  • розширюється фронт робіт, так як на складальній площадці можна збирати одночасно кілька блоків;
  • скорочується тривалість монтажу за рахунок зменшення кількості підйомів;
  • значно підвищується якість робіт, так як роботи ведуться в сприятливих умовах і забезпечується контроль за їх виконанням;
  • відпадає потреба в монтажних лісах і риштованні, так як блоки збираються з постійними сходами і площадками.

Дата: 01.03.2015