г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Організація монтажних робіт. Частина 2.

Частина 2

Продовження. Початок статті дивитися тут: частина 1

Метод крупноблочного монтажу з'явився основою для переходу на швидкісний метод монтажу, що передбачає суворе дотримання графіка, складеного для складання монтажних блоків і встановлення їх у проектне положення при обов'язковій безперервності виробництва робіт на збірці блоків та їх монтажі.

При спорудженні котелень та ТЕЦ з великим числом котлоагрегатів створюються умови для впровадження поточного методу монтажу. При поточному методі організації робіт кожна бригада після закінчення монтажу свого вузла переходить на монтаж такого ж вузла на наступному котлоагрегате.

Останнім часом широке застосування при будівництві котелень і ТЕЦ отримав поточно-суміщений метод (мал. 99) ведення робіт, що полягає у веденні робіт потоковим методом з одночасним суміщенням будівельних і монтажних робіт. Організація поточно-суміщеного монтажу вимагає точно розробленого та узгодженого графіка ведення як будівельних, так і монтажних робіт.

Мал. 99. Поточно-суміщений метод будівельно-монтажних робіт
Мал. 99. Поточно-суміщений метод будівельно-монтажних робіт: 1 - будівельні роботи зі зведення будівлі котельні, 2 - кладка димової труби, 3 - збірка блоків каркаса котла

Проте організація робіт тим чи іншим методом повинна відповідати конкретним умовам і залежить від: директивних термінів будівництва; габаритів, вагових характеристик і типів тепломеханічного обладнання; будівельних конструкцій будівель котелень і ТЕЦ; місць будівництва; оснащення та спеціалізації монтажних організацій, провідних будівництво; пори року будівництва, забезпечення постачання обладнання та матеріалів і багатьох інших факторів.

Виходячи з наявного досвіду і на підставі проведених показових монтажів і хронометражу, були прийняті єдині правила виробництва будівельних і монтажних робіт. При монтажі обладнання котелень з котлами ММЗ; ТМЗ; ВГД; ДКВР-2; 5; 4; 6; 10 незалежно від виду палива і котельних з котлами ДКВР-20 на рідкому і газоподібному паливі до початку робіт повинно бути побудовано будівлю котельні з перекриттям і гідроізоляцією з склінням вікон, виконані фундаменти під все обладнання, влаштовані чорні підлоги і канали з тимчасовим їх перекриттям щитами. Для подачі устаткування в котельню і в'їзду крана залишаються монтажні прорізи згідно з вказівками проекту виконання робіт (ППР). Крім того, повинні бути споруджені монтажні майданчики і влаштовані під'їзди до них і до монтажних отворів.

Обладнання має бути поставлено в обсязі пускового комплексу.

Монтаж обладнання в закритих будівлях рекомендується вести автомобільним краном, при цьому важливою умовою є дотримання послідовності монтажу, заздалегідь розробленої в проекті виконання робіт (ППР). Такі умови виробництва монтажних робіт мають переваги: наявність широкого фронту робіт, кращі умови з охорони праці та техніки безпеки, виключення простоїв через метеорологічних умов, несвоєчасної поставки обладнання та матеріалів. Монтаж котлів ведуть потоковим методом.

При монтажі обладнання котелень з котлами ПТВМ, ДКВР-20 на твердому паливі, ТП-20, БМ-35; К-50-14; БКЗ-75 тощо. Застосовують поточно-суміщений метод. До початку монтажних робіт повинні бути виконані наступні будівельні роботи: фундаменти під котли та котельно-допоміжне обладнання; фундаменти під колони будівлі і під димову трубу кабана, зворотна засипка фундаментів.

Монтаж тепломеханічного обладнання із збірного залізобетону проводять по совмещенному графіком, встановлюючи важковагове і великогабаритне устаткування до монтажу перекриттів над ним.

Дата: 01.03.2015