г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Організація праці в бригаді при монтажних роботах

Організація праці на монтажі тепломеханічного обладнання спеціалізованими бригадами полягає у виконанні робіт кожним робітником по своїй вузькій спеціальності (вальцювальники, трубопроводчики, слюсарі по арматурі, такелажники тощо).

Для підвищення продуктивності праці в даний час організовуються комплексні бригади, яким доручається весь обсяг робіт з монтажу обладнання. Комплексні бригади об'єднують робітників різних спеціальностей, необхідних для виконання повного комплексу технологічно пов'язаних робіт.

Кожен робочий комплексної бригади, крім своєї основної спеціальності, повинен освоїти суміжну професію для можливості заміни інших робітників, що усуває простої всередині бригади і забезпечує більш раціональне завантаження робочого часу. Однак не можна зловживати суміщенням професій, так як це може призвести до зниження якості робіт. Тому треба прагнути так організувати роботу комплексної бригади, щоб робітники в ній виконували завдання однотипні або схожі за складом робіт. Це особливо важливо при поточному методі ведення робіт.

Для успішної роботи комплексної бригади потрібно своєчасна підготовка широкого фронту робіт на тривалий період часу і, в крайньому разі, не менше, ніж на один місяць. При оплаті праці робітників комплексної бригади рекомендується застосовувати відрядно-преміальну систему.

Робоче місце слюсаря-монтажника або монтажної бригади - це ділянка, на якій зосереджені знаряддя виробництва (верстати, механізми, пристосування, верстаки), деталі обладнання, необхідний інструмент та матеріали (колектори і труби екранів, козли і ліси, дошки і колоди, центрувальні пристосування , напилки, тощо).

На робочому місці монтажники виконують виробничі завдання. Тому робоче місце має забезпечити не тільки високопродуктивну працю і усунути втрати робочого часу, але й забезпечити санітарно-гігієнічні умови праці.

Робоче місце монтажника не є постійним: в процесі монтажу воно безперервно змінюється в міру складання блоків і встановлення обладнання. Площа для роботи одного монтажника повинна становити на складальній площадці 30-40 м2, в котельному залі - 10-15 м2.

Турбота про правильну організацію робочого місця та його чистоті є обов'язком монтажника. Тому він повинен виконувати наступне.

До початку роботи слюсар-монтажник повинен перевірити стан робочого місця; справність і наявність інструменту і пристосувань, необхідних для майбутньої роботи; зручне і стійке положення монтируемого вузла або деталі; ознайомитися з майбутньою роботою, для цього треба розвісити необхідні креслення на відведених місцях; прибрати з робочого місця все зайве, непотрібне для майбутньої роботи; випробувати розетку силової мережі пробним включенням контрольної лампи.

Під час роботи слюсар-монтажник повинен стежити, щоб кожна деталь, інструмент і матеріал перебували на відведеному для цього місці; користуватися інструментом тільки за прямим його призначенням; не класти інструмент та матеріали на обладнання та пристосування; не забруднювати інструмент, обладнання, пристосування, верстак і робоче місце; відходи складати в спеціальну тару з написами про призначення тари; не порушувати встановленого порядку зберігання і експлуатації інструменту і механізмів; не плутати місця зберігання, що не зрушувати оснащення з робочого місця; не відволікатися сторонніми розмовами, не залишати на час перерв механізований інструмент включеним.

Після роботи слюсар-монтажник повинен переконатися в стійкості змонтованих конструкцій або обладнання, у випадках необхідності надійно закріпити; вичистити і обтерти інструмент і пристосування, які застосовувалися при роботі, і в чистому вигляді укласти їх на відведене місце; здати готові деталі або вузли майстру або накрити їх, щоб забезпечити збереження і чистоту; привести в порядок робоче місце, прибрати сміття і бруд; здати взяті для використання інструмент та матеріали; перевірити відключення електроінструменту; отримати завдання на наступний день у майстра.

Дата: 01.03.2015