г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Проект виробництва монтажних робіт. Частина 2.

Частина 2

Продовження. Початок статті дивитися тут: частина 1

Графік виробництва монтажних робіт, крім монтажних, включає підготовчі та завершальні пускові роботи.

У лінійному календарному графіку перераховані всі основні роботи з монтажу, зазначений обсяг кожної роботи і необхідна робоча сила, початок і кінець кожної роботи відзначений графічно. Такий графік робіт вказує початок і тривалість кожної роботи. Відповідно до графіка визначають рух робочої сили (чисельність і професії робітників по місяцях).

Однак такі графіки недостатньо відображають всі взаємозв'язки виробничих процесів і малоефективні в управлінні, коли виникають зміни у виробництві та необхідність внести корективи в первинний план.

Останнім часом широко впроваджуються методи планування за допомогою мережевих графіків. Останні дозволяють в процесі управління оперативно впливати на хід виробництва на основі одержуваної інформації, використовуючи при цьому на великих будівництвах обчислювальну техніку для обробки інформації та вибору рішення.

Перевагою мережевих графіків є можливість виявляти резерви для скорочення термінів робіт і економії витрат шляхом аналізу графіка і його послідовного поліпшення. Мережеві графіки наочно відображають порядок і взаємопов'язування робіт виконавців, а також вказують роботи, від яких у першу чергу залежить виконання всього комплексу робіт в задані терміни, що дозволяє зосередити увагу керівників на найважливіших ділянках виробництва.

Схеми на складання блоків котлів, котельно-допоміжного устаткування і трубопроводів. Від якості їх розробки багато в чому залежить успіх впровадження методу блочного монтажу. На цих схемах повинні бути розроблені: складу блоку, необхідні для його складання механізми і технологія збірки блоку. При розробці схем на складання блоків необхідно керуватися такими принципами:

  • максимально використовувати вантажопідйомність механізму, яким передбачається вести монтаж;
  • роботи, найбільш трудомісткі і незручні для виконання на висоті, повинні виконуватися на майданчику при складанні блоків;
  • блоки повинні бути жорсткими і зручними для стропування і монтажу; в доцільних випадках слід включати в блоки котлів обмурівку.

Схеми монтажу блоків котла, обладнання і трубопроводів відображають основні положення ППР в застосуванні до конкретного випадку. На схемах вказують місця установки вантажопідйомного механізму з прив'язкою до будівельних осях будівлі або фундаментів під обладнання; місце розташування блоку, поданого під вантажопідйомний механізм; вильоти, на яких ведуться роботи вантажопідйомним механізмом; місця і майданчики, з яких ведуться роботи; схеми стропування з обов'язковим зазначенням ваги блоку; місця кріплень (у разі необхідності) за будівельні конструкції із зазначенням навантажень і дати погодження. На схемах монтажу також дають основні вказівки по технології виробництва монтажних робіт та техніки безпеки.

На схемі організації обмурувальних робіт показують місця складування обмурувальних матеріалів і установки засобів транспортування обмурувальних матеріалів (транспортерів, підйомників), розташування розчинного вузла, схеми лісів, майданчиків і риштовання, з яких ведуться роботи з обмуровці. Дають основні вказівки по послідовності і технології виробництва обмурувальних робіт.

Бланки формулярів на зварювання, вальцювання та монтаж котла і обладнання котельні розробляють згідно СНиП III-Г. 10.4-67. Мета заповнення формулярів - підвищення відповідальності виконавців та контроль якості виконання робіт. Формуляри на зварювання і вальцювання повинні заповнювати в процесі виробництва робіт, а формуляри на монтаж - після проведення монтажу відповідного блоку котла або обладнання.

Комплектувальні відомості на тепломеханічне обладнання, монтажні заготовки, трубопроводи та матеріали становлять з метою визначення потрібного обладнання, виробів і матеріалів, необхідних для виробництва монтажних робіт, а також визначення термінів їх поставки.

Калькуляції трудовитрат на монтаж тепломеханічного обладнання і трубопроводів котельної складають з метою розробки графіків і полегшення роботи лінійного інженерно-технічного персоналу при виписці нарядів.

Калькуляції повинні бути розроблені так, щоб вони були основою для видачі акордних і акордно-преміальних нарядів. Вони повинні охоплювати весь обсяг роботи, що виконується монтажною організацією з урахуванням способів і методів монтажу, закладених в проекті виконання робіт.

Чим якісніше і повніше будуть вирішені в ПНР всі питання, що виникають при виробництві монтажних робіт, тим вище його значення в підвищенні продуктивності праці і зниженні собівартості монтажних робіт.

Дата: 01.03.2015