г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Такелажні роботи. Канати. Частина 3.

Частина 3

Продовження. Початок статті дивитися тут: частина 1, частина 2

Якщо канати мають поверхневий знос або корозію (іржу) дротів, то число обривів дротів на одному кроці сукання має бути зменшено відповідно до значень, наведеними нижче:

Число обривів дротів на одному кроці сукання

При поверхневому зносі або корозії, що досягли 40% і більше початкового діаметра дротів, канат бракують.

Знос або корозію дротів визначають по діаметру за допомогою мікрометра або штангенциркуля. Для цього відгинають кінець дроту в місці обриву на ділянці найбільшого зносу. Товщину дроту заміряють у відігнутого кінця, попередньо видаливши з нього бруд і іржу.

Якщо в канаті виявлена обірвана пасмо або ділянки зі слідами опіків (уражень електричним струмом), то такі канати до подальшої роботи не допускаються.

Залежно від умов роботи в процесі експлуатації канати піддаються впливу вологи, різних парів, газів, високих і низьких температур навколишнього середовища, а також відчувають найрізноманітніші перегини, що різко позначається на термін їх служби. У зв'язку з цим термін служби канатів залежить від правильного користування, догляду та зберігання.

Способи розмотування канатів
Мал. 101. Способи розмотування канатів: а — с барабана, б — с бухты, в — петля, г — «жучок»

При неправильному розмотування або змотуванні каната з барабана (рис. 101, а) або бухти (рис. 101, б) можуть з'явитися петлі (рис. 101, в) і «жучки» (рис. 101, г), які при подальшому натягу каната призводять до зламу і пошкодження дроту. З'явилися петлі і «жучки» необхідно негайно виправляти.

При експлуатації сталевих канатів можна допускати, щоб канат терся об гострі ребра металевих конструкцій і стикався з струмоведучими проводами.

Канати систематично змащують. Мастило сталевих канатів зменшує тертя між труться поверхнями окремих елементів каната при його експлуатації, оберігає канат від корозії, а також захищає від попадання в нього сторонніх елементів, (твердих, рідких, газоподібних). Перед мастилом канат очищають металевими щітками від бруду і старого мастила і промивають гасом. Після цього канат покривають канатної мастилом, попередньо підігрів її для кращого проникнення у внутрішні шари каната і в сердечник. Схема мастила канатів показана на рис. 102. Канати, що знаходяться в роботі, змащують один раз на півтора місяця і через шість місяців при зберіганні канатів на складі.

Схема мастила канатів
Мал. 102. Схема мастила канатів: а - за допомогою глечика, б - за допомогою ванни; 1 - глечик з маслом, 2 - канат, 3 - ролик, 4 - масло, 5 - електроплита

Сталеві канати зберігають у сухому закритому приміщенні на дерев'яних підкладках. На кожному барабані і бухті повинна бути бирка з технічною характеристикою каната (діаметр, кількість пасом, число і діаметр дротів, номер ГОСТ, довжина, ступінь зносу, дата останньої мастила, дата здачі на зберігання).

Кінці каната мають бути обплетені м'яким дротом з тим, щоб вони не розпліталися.

Дата: 01.03.2015