г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до15; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.ne

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Монтаж каркасів котлів. Збірка блоків каркаса. Частина 1.

Частина 1

Як заводські, так і монтажні блоки для забезпечення швидкісного монтажу повинні включати в себе всі деталі, розташовані в межах габариту блоку. Це скорочує обсяг робіт, виконуваних на висоті.

Оптимальна ступінь укрупнення блоків залежить від місцевих умов і, в першу чергу, від конструкцій, стану будівельних робіт, наявності та характеристики вантажопідіймальних механізмів. Тому монтаж одного і того ж типу котла може проводитися на різних об'єктах з різним ступенем блочності, з різною розбивкою конструкцій котла на блоки. Блоки можуть монтуватися в різній послідовності. Всі ці питання вирішуються для кожного конкретного випадку в розроблених ППР на монтаж котла.

Каркаси барабанних котлів з вертикальним розташуванням екранних труб в топці збирають зазвичай в плоскі блоки. Основними блоками каркасів є блоки бічних стін топки і конвективної шахти, а також блоки стелі.

При монтажі котла в блоки стін каркаса включають сходи і майданчики, трубопроводи в межах котла, гарнітуру, обмурівку, елементи поверхонь нагріву і т. Д.

Збірка блоків каркасів складається з таких технологічних операцій: підготовчих робіт і складання блоку.

Підготовчі роботи включають в себе: пристрій і оснащення майданчика укрупненого; виготовлення, встановлення та вивірку монтажних пристосувань; технічний огляд деталей, що входять до складу блоку, і усунення виявлених в них дефектів.

Блоки каркаса котла збирають зазвичай на стелажах складальних майданчиків. Якщо фундаменти котла і будівля котельні споруджені, то блоки каркаса можна збирати прямо на фундаменті котла. Це виключає роботи з такелажу громіздких блоків зі складальної майданчики до місця монтажу і дає можливість вести роботи при будь-яких метеорологічних умовах. Блоки каркаса збирають або доукрупняют в котельні також у тих випадках, коли вони не проходять по своїх габаритах в монтажний отвір.

Розташування і розміри складальної майданчики визначені в ППР, виходячи з конкретних умов. Площадка повинна розташовуватися так, щоб забезпечити мінімум переміщень елементів зі складу на складання і готових блоків до місця монтажу. Блоки на майданчику розкладають в тій послідовності, в якій їх подають на монтаж: блоки, які монтують раніше, розташовують ближче до місця монтажу.

На майданчику обов'язково повинні бути залишені проходи і проїзди для вантажопідйомних механізмів, а також повинні бути встановлені необхідне обладнання, зварювальні пости, прокладені силові та освітлювальні електромережі.

До початку робіт на майданчику необхідно виготовити і встановити металеві козли для складання блоків, розміри яких залежать від конфігурації зібраного блоку. Конструкція козел дана в ППР разом з технологічними картами на складання блоків і повинна забезпечити відсутність деформації зібраних блоків. Козли рекомендується виготовляти не так на монтажному майданчику, а заздалегідь на заводі монтажних заготовок. Для складання плоских блоків каркасів слід використовувати інвентарні металеві козли. У деяких випадках застосовують для складання блоків каркасів шпальні викладки. Положення козел (шпальних викладок) в плані вивіряють рулеткою, а по висоті - гідрорівнем або нівеліром.

Перед складанням деталей каркаса в блок виробляють їх технічний огляд і виправляють виявлені дефекти. При технічному огляді перевіряють габаритні розміри (довжину, перетин) деталі (рис. 130, а), розміщення сполучних деталей (столиків, косинок, опорних кронштейнів, куточків та ін.), Відсутність погнутости і спіральності (рис. 130, б, в) , стан зварних швів, відсутність тріщин та ін.

Перевірка елементів каркасу
Рис. 130. Перевірка елементів каркасу: а — перевірка колони, б — перевірка гвинтоподібності колони, в — перевірка прогину, 1 — схил, 2 — струна; l, Н, А — геометричні розміри елемента, а - величина відхилення

Дані вимірювань звіряють з проектними розмірами, а виявлені відхилення звіряють з допусками на розміри деталей, що входять в блоки каркаса котла (див. Табл. 19).

Допустимі відхилення на розміри елементів каркасу e
Допустимі відхилення на розміри елементів каркасу

Допуски на розміри елементів каркасу наведені в заводських «Інструкціях з монтажу та експлуатації котлів» і залежно від конструктивних особливостей різних типів котлів можуть відрізнятися один від одного. Однак ці допуски не перевищують величин, зазначених у табл. 19. Якщо виявлені відхилення виявляться більше допустимих по заводській інструкції, складають акт. Спосіб усунення дефекту вирішує шеф-інженер заводу-виробника.

Прогини і спіральність елементів каркасу виправляють в холодному або гарячому стані. Накладення помилкових зварних швів забороняється, оскільки в конструкції виникають залишкові напруги. Прогини елементів каркасу виправляють домкратом, гвинтовим пресом або привантаженням.

Дата: 19.03.2015

Дополнительная информация по ссылке: http://http://profimag.com.ua