г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Монтаж каркасів котлів. Збірка блоків каркаса. Частина 2.

Частина 2

Продовження. Початок статті дивитися тут: частина 1

Колони і балки великої довжини виправляють без механізмів. Для цього деталь укладають прогином вгору на опори, розташовані під її кінцями. Щоб деталь не прогнулася більше, ніж потрібно, під середину балки підкладають додаткову опору трохи меншої висоти, ніж крайні опори. Якщо деталь під власним вагою не виправляється, її прогрівають декількома газовими пальниками рівномірно по всьому перетину у місця вигину до температури 600-650 ° С (темно-червоний колір). Замість нагрівання прогин можна виправити вантажем.

Спіральність колони виправляють, приварюючи на її кінці важіль з швелера або двотавра, а інший кінець колони повинен бути надійно затиснений від повороту. Впливаючи на важіль лебідкою, виправляють спіральність. При великій спіральності деталь нагрівають по всій довжині.

Після виправлення деталь оглядають, з'ясовуючи, чи не утворилися тріщини або розриви в місцях правки, на з'єднувальних планках, хустинках і діафрагмах. Особливо ретельно перевіряють приварення з'єднувальних елементів гілок колон. Після виправлення спіральності слід повторно перевірити прогин деталі, так як виникає зусилля, изгибающее її.

Збірка блоку складається з викладення деталей на стелажах або стендах, виконаних з інвентарних металевих козел або з шпал згідно схемам на складання блоку; пригону деталей між собою у вузлах сполучення; з'єднання на прихватки; перевірки геометричних розмірів блоку; зварювання блоку; установки додаткових (монтажних) конструкцій для забезпечення жорсткості блоку і для стропування; установки монтажних сходів.

Збірку каркаса виконують у наступній послідовності. На козли кладуть колони, що входять до складу блоку. При підборі колон важливо не переплутати праву і ліву колони і укладати їх зовнішньою стороною вгору або вниз, залежно від того, як зазначено у схемі збірки блоку. Зазвичай блок збирають зовнішньою стороною вгору, щоб можна було встановити майданчики і сходи.

Правильність розташування колон (рис. 131) перевіряють, заміряючи відстані А і В між осями в трьох місцях (вгорі, внизу і посередині), гідрорівнем 1 перевіряють їх горизонтальність і установку на одній висоті і рулеткою заміряють діагоналі Б1 і Б2. Для виміру діагоналей на поздовжніх осях колон намічають допоміжні точки 4, які називають «метровими» відмітками.

Вивірка положення колон при складанні блоку каркаса

Рис. 131. Вивірка положення колон при складанні блоку каркаса: 1 - гідравлічний рівень, 2 - шпальна клітка (козли), 3 - колона, 4 - «метрова» точка

Вивірка положення колон при складанні блоку каркаса
Рис. 131. Вивірка положення колон при складанні блоку каркаса:1 - гідравлічний рівень, 2 - шпальна клітка (козли), 3 - колона, 4 - «метрова» відмітка

Для знаходження «метрової» позначки з проектної довжини колони віднімають 1000 мм і отриманий розмір відміряють від верху колони. Діагоналі заміряють від «метрової» позначки однієї колони до верху інший. Надалі «метрові» позначки використовують для вивірки каркаса. Якщо крайні колони мають різну довжину, то верхню точку на більш довгою колоні для заміру діагоналей наносять за розмірами короткою колони.

Далі, отмеряя відстані від верху колони, перевіряють правильність розташування опорних столиків під балки і ригелі. Якщо виявиться, що столики для обпирання якої-небудь балки розташовані не на одній висоті або перекошені в поперечному напрямку, то на занижений або перекошений столик приварюють накладку або клин відповідної товщини. Якщо розташування столиків відрізняється від проектного на величину більш допустимої, його зрізають і приварюють відповідно до креслення.

Перед укладанням балок на столиках або кронштейнах розмічають проектне місце їх установки. Для того щоб можна було укласти балку в проектне положення, під неї заздалегідь приварюють опорні куточки, які після остаточної приварки балки зрізають.

Дата: 19.03.2015

Дополнительная информация по ссылке: http://http://profimag.com.ua