г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до15; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.ne

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Монтаж каркасів котлів. Частина 1.

Частина 1

Монтаж каркасу котла проводять в наступній послідовності: спочатку виконують підготовчі роботи, а потім вже - монтаж каркасу котла.

Підготовчі роботи включають в себе: перевірку правильності розмірів зібраних блоків і готовності фундаменту, підготовки такелажного оснащення і механізмів та їх установки відповідно до проекту виробництва робіт.

Для початку монтажу блоків каркаса котла потрібно заготовити металеві підкладки, необхідні для установки каркаса по рівню. Підкладки вирізують з листової сталі різної товщини і потім збирають у пакети, які з кількох аркушів. Ширину підкладок приймають 100 мм, а довжину - залежно від розміру підошви черевика колони. Товщину пакета підкладок приймають з урахуванням відхилення довжини колони. Так, якщо фундамент занижений на 20 мм, а колона довшим на 7 мм, товщина пакета буде 13 мм. Після заповнення формулярів на вивірку фундаменту і на складання блоків каркаса котла легко визначити товщини підкладок під кожну колону. Заготовлені підкладки виправляють, кромки листів зачищають для того, щоб забезпечити щільне їх прилягання один до одного.

Перед початком монтажу каркасу перевіряють розміри монтажного отвору, які повинні відповідати максимальним габаритам блоків.

Для встановлення вантажопідйомного механізму підготовляють майданчик, розміщують на ній такелажне оснащення і влаштовують проїзди для транспортування блоку в зону монтажу.

Монтаж каркаса котла складається з транспортування блоку в зону дії вантажопідйомного механізму, стропування блоку і установки його в проектне положення, розкріплення блоку, вивірки його положення, установки балок, ригелів та інших зв'язків, що з'єднують блоки каркаса між собою, остаточної вивірки каркаса, зварювання вузлів каркаса і встановлення елементів, монтованих розсипом.

Зібраний блок подають в монтажну зону трактором або лебідкою. Для того щоб було легше підтягувати блок, під гострі кромки колон 1 (рис. 135) і під башмаки підкладають металеві листи 3.

Транспортування блоку каркаса
Рис. 135. Транспортування блоку каркаса:1 - колона, 2 - підкладка, 3 - металевий лист, 4 - тяга

У вертикальне положення блок піднімають за допомогою вантажопідйомного механізму, який передбачений в ППР. Якщо ж вантажопідйомний механізм потрібної марки відсутня, то можна застосувати інший, перевіривши вантажопідйомність наявного крана при необхідному вильоті і висоті підйому вантажу.

У проекті виконання робіт повинні бути перевірені міцність і жорсткість колон каркаса, так як при підйомі блоку з горизонтального у вертикальне положення можуть виникнути великі згинальні моменти. У разі необхідності колони підсилюють, встановлюючи додаткові балки жорсткості (рішення щодо посилення повинно бути дано в ППР).

При монтажі блоків каркаса необхідно прагнути до встановлення їх відразу на проектні місця, домагаючись збігу рисок, нанесених на підошвах колон і фундаменті. Потрібне положення піднятого блоку надають відтягненнями.

Після подачі першого блоку і встановлення його на фундамент блок необхідно розкріпити розчалками. Наступні блоки раскрепляют розпірками або зв'язками до вже встановлених блокам котла. Блоки бічних стін каркаса раскрепляют не менше ніж трьома розчалками під кутом 120 ° один до одного. Зазвичай перший блок расчалівают чотирма розчалками. Наступні блоки прикріплюють до вже встановленого зв'язками і балками, а вільну колону блоку расчалівают двома розчалками. Розчалювання повинні мати гвинтові стяжки для натягу розчалювання і вивірки положення блоку. Іноді для цієї мети застосовують важільні лебідки. Розпірки ставлять, якщо відстань від встановлюваного блоку до сусіднього котла або до конструкцій будівлі невелика.

Розстропування блоку від гака крана проводять тільки після того, як блок буде надійно розкріплені.

Після вивірки положення черевиків колон в горизонтальній площині перевіряють їх висотні відмітки нівеліром або гідравлічним рівнем. При застосуванні гідравлічного рівня одну його трубку прикладають проти позначки репера, іншу - ставлять поруч з колоною 3 блоки каркаса, переносячи таким чином відмітку на колону каркаса. Якщо колона встановлена правильно, то для випадку, зображеного на рис. 136, відстань від перенесеної відмітки (1300) до низу колони 3 має дорівнювати 1100 мм, тобто меньше на величину піднесення опорної поверхні фундаменту 5 від нульової позначки. Звідси і відстань від метрової позначки 4 до перенесеної позначки репера повинно бути: 1100 - 1000 = 100 мм.

Перевірка висотної позначки колони
Рис. 136. Перевірка висотної позначки колони:1 - гідроуровень, 2 - колона, 3 - колона каркаса котла, 4 - метрова відмітка, 5 - фундамент

Дата: 23.03.2015

Дополнительная информация по ссылке: http://http://profimag.com.ua