г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до15; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.ne

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Монтаж каркасів котлів. Частина 2

Частина 2

Продовження. Початок статті дивитися тут: частина 1

Так як відмітка опорної поверхні фундаменту і висота колони заздалегідь відомі (вони записані в формулярах на вивірку фундаменту і збірку блоку каркаса) і заздалегідь заготовлені підкладки потрібної товщини, після встановлення підкладок під колони каркас повинен зайняти проектне положення по висоті.

Підкладки укладають на фундамент під гілки колон (рис. 137). Встановлювати підкладки тільки по краях черевиків не можна, так як може прогнутися опорна плита черевика. Підкладки повинні щільно прилягати до поверхні фундаменту і до нижньої поверхні черевика колони. Після вивірки положення блоку підкладки приварюють до башмака колони і до закладних деталей фундаменту по всьому контуру.

Установка колон на фундамент Рис. 137. Установлення колон на фундамент: а - установлення підкладок, б - кріплення колони на опорній плиті, в - кріплення колони за допомогою випусків арматури; 1 - колона, 2 - підкладка, 3 - опорна плита, 4 - випуск арматури

Установлення колон на фундамент
Рис. 137. Установлення колон на фундамент:а - установлення підкладок, б - кріплення колони на опорній плиті, в - кріплення колони за допомогою випусків арматури; 1 - колона, 2 - підкладка, 3 - опорна плита, 4 - випуск арматури

Потім перевіряють вертикальність положення блоку каркаса (рис. 138). Для цього відв'язують прикріплений угорі колони на складальній площадці шнур схилу і заміряють відстань а між схилом і віссю колони для перевірки вертикальності блоку в площині стіни і відстані b1 і b2 між схилом і поверхнею колони для перевірки вертикальності блоку в поперечному напрямку. Якщо відхилення виявляться більш допустимих, положення блоку каркаса виправляють за допомогою розчалок.

Після установки основних блоків каркаса (для барабанних котлів це бічні стіни топкової шахти і бічні стіни каркаса конвективної шахти) перевіряють рівність діагоналей між кутовими колонами топки, кутовими колонами конвективної шахти, між передніми колонами конвективної шахти і задніми колонами топки (рис. 139). При вимірі діагоналей рулетку прикладають до відповідних ребрах колон.

Всі роботи по монтажу блоків каркасів на висоті виконують з постійних сходів і майданчиків. Тому сходів або майданчики, які не ввійшли до складу блоків, потрібно встановити в першу чергу.

При монтажі сходів необхідно витримати вказане на кресленні відстань від верхньої і нижньої сходинок до настилу помостів. Кінці драбин і стійок огородження при закріпленні на помости приварюють до рами помосту, а при закріпленні на бетонне перекриття заливають цементним розчином на висоту 10-30 мм.

Перед установкою окремих балок перевіряють їх довжину. Після того як балка заведена на місце, перевіряють її положення по гідрорівня, якщо потрібно, кладуть під кінці підкладки та приварюють їх до столиків і до балки. Потім приварюють монтажні накладки.

Після монтажу каркас остаточно вивіряють. Для цього заміряють відстані між основними колонами, перевіряють позначки основних балок, вертикальність колон, прямоугольность каркаса по діагоналі у верхньому і нижньому перетинах і інші розміри, зазначені у формулярі. Приклад формуляра на вивірку каркаса котла БМ-35 наведений на рис. 139. Фактичні розміри, отримані при вивірки каркаса, записують в монтажний формуляр (на малюнку - в прямокутники) і порівнюють його з проектними розмірами. Відхилення фактичних розмірів каркаса від проектних не повинні перевищувати допусків, зазначених у табл. 21.

Таблиця. 21. Допустимі відхилення фактичних розмірів каркаса котла від проектних Допустимі відхилення фактичних розмірів каркаса котла від проектних

Таблиця. 21. Допустимі відхилення фактичних розмірів каркаса котла від проектних
Допустимі відхилення фактичних розмірів каркаса котла від проектних

Дата: 23.03.2015

Дополнительная информация по ссылке: http://http://profimag.com.ua