г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Монтаж поверхонь нагріву. Підготовка до монтажу. Загальні положення.

Труби екранів і конвективного пучка поставляються на монтаж готовими, що не вимагають гнуття. У деяких випадках їх поставляють складаються з двох-трьох частин. Кінці труб закривають металевими або пластмасовими ковпачками (заглушками).

Барабани котлів, внутрішня поверхня яких повинна бути очищена, надходять на монтаж із зібраними сепараційними пристроями і запломбованими люками. Сепараційні пристрої закріплюють на прихватки, так як на монтажі їх доводиться виймати. Трубні отвори і штуцери покриті антикорозійною фарбою і закриті металевими або пластмасовими ковпачками, а фланці - дерев'яними, пластмасовими або металевими кришками.

Змійовики пароперегрівача і економайзера надходять на монтажну площадку об'єднаними в пакети.

Сталевий трубчастий воздухоподогреватель поставляють у вигляді секцій, що складаються з вертикальних труб, які об'єднані трьома трубними дошками. З них верхня і нижня дошки скріплюють труби між собою в секцію, а середня є направляючої перегородкою. Секції повинні бути випробувані на щільність, а на трубах встановлені насадки. Каркас воздухоподогревателя - рама і щити металевої обшивки - поставляють великими елементами в межах залізничного габариту.

Регулятори перегріву пари надходять у зібраному вигляді.

При прийманні устаткування і елементів котла перевіряють комплектність деталей поверхонь нагріву по відправних відомостями або специфікаціям робочих креслень і маркування деталей. Заводи-постачальники прикладають сертифікати, в яких вказують дані про метал (номер плавки сталі, марку, хімічний склад стали у відсотках), і показники механічних випробувань. Номер сертифіката вибивають на деталях, і він разом з іншими позначеннями служить маркуванням. Маркування на трубах поверхонь нагріву наносять на бирку і прикріплюють її дротом до зв'язки труб.

На всі трубопроводи та інші елементи котла, виготовлені з легованих сталей, заводом-виробником повинні поставлятися результати заводського стилоскопіювання, заснованого на методі спектрального аналізу.

Стилоскоп складається з електрогенератора змінного струму та оптичного приладу. До очищеного від бруду, окалини і фарби ділянці досліджуваного вироби наближають електрод від електрогенератора з тим, щоб виникла електрична дуга. Під дією високої температури дуги хімічні елементи досліджуваної стали випаровуються. Світіння парів цих елементів переглядають в оптичний прилад стилоскоп. Різні хімічні елементи дають спектральні лінії різного кольору. За цих лініях можна судити про хімічний склад стали, а по інтенсивності (яскравості) світіння - про кількісний склад легуючих добавок.

Незалежно від наявності сертифікатів елементи котла, що працюють при температурі середовища 450 ° С і вище, піддають спектральному аналізу за допомогою стилоскоп для визначення наявності легуючих елементів.

Якщо які-небудь деталі поверхонь нагріву не мають маркування та сертифіката, то використовувати їх можна тільки після того, як проведуть хімічний аналіз, а в деяких випадках механічні випробування.

Якщо які-небудь деталі відсутні, то їх виготовляють на майданчику з матеріалів, зазначених у робочих кресленнях на ці деталі.

При перевірці комплектності всі елементи поверхонь нагріву оглядають і підбирають по позиціях з тим, щоб при монтажі було легше знайти. При зовнішньому огляді перевіряють відсутність тріщин, вм'ятин, розривів, глибоких рисок, заходів, раковин, надмірної корозії та інших дефектів, а також перевіряють якість зварних стиків.

Якщо дефекти виявлені, їх слід усунути. Для цього раковини, ризики та інші дрібні дефекти вирубують або обпилюють до повного їх видалення, а потім перевіряють, нагріваючи цю ділянку. Якщо нагріта поверхня буде однакового кольору, значить дефект виведений повністю.

Зварений шов повинен мати рівну поверхню, без западин, непроварів, підрізів, підпалів і ніздрюватого. Допускається невелика рівномірна шорсткість. Зварений шов повинен підніматися невеликим валиком над поверхнею основного металу. Якщо є підозри, що у звареному шві тріщина, то це місце слід зазначити крейдою і потім обстежити.

Дата: 24.03.2015

Дополнительная информация по ссылке: http://http://profimag.com.ua