г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Підготовка до монтажу поверхонь нагріву. Підготовка труб і змійовиків.

При обпилювання для усунення зовнішніх дефектів товщина стінок може бути зменшена для труб діаметром до 50 мм не більше ніж на 10%, а для труб більше 50 мм не більше 0,5 мм. Якщо ж товщина стінки труби при обпилювання буде зменшена більше, ніж допустимі величини, то це місце вирізають і замінюють вставкою з труби тих же розмірів і тієї ж марки стали. Вставки можна робити тільки на прямих ділянках труби.

Часто зустрічається дефектом виготовлення труб є неточність гибов. Відхилення від номінальних діаметрів труб при гнуття регламентується допуском на овальність (рис. 149), т. Е. Різницею Dмакс і Dмін розмірів по діаметру труби, заміряються в одному місці. Допуски на овальність труб поверхонь нагріву залежать від діаметра труби і від радіуса згину труби і знаходяться в межах - від 1 до 5 мм.

Визначення овальності труб
Рис. 149. Визначення овальності труб

При підготовці труб поверхонь нагріву до збірки та монтажу перевіряють їх геометричні розміри. Відповідно до вимог СНиП III-Г.10.4-67 обов'язковій перевірці конфігурації піддають труби, що підлягають заведенні в барабан для вальцювання або приварюванні до штуцерів барабана, все водоопускних, паровідвідна, з'єднувальні та підвісні труби.

На плазі, який виконаний з металу або дерева, розмічають за кресленням розташування перерізів барабанів, камер і осей з'єднують їх труб і змійовиків. Конфігурацію труб викреслюють на плазі з відхиленнями від розмірів, зазначених на заводському кресленні, не більше 1 мм. Труби, вигнуті в двох і більше площинах, повинні бути накреслені на плазі для кожної з площин.

Перевірка труби на плазі
Рис. 150. Перевірка труби на плазі: 1 - плаз, 2 - труба, 3 - планки

Уздовж осі труби 2 (рис. 150) і по торцях на плазі 1 закріплюють фіксують планки 3. Відстань між парними планками - а, воно дорівнює:

а = (1,03 — 1,035) dн,

де dн — Зовнішній диаметр труби.

Якщо труба має проектну конфігурацію, вона вільно без підгонки ляже між планками. В іншому випадку трубу подгибают, нагріваючи пальником. При плазіровке можна нагрівати труби, виготовлені з вуглецевих сталей (сталь 10, сталь 20 та ін.).

Виправлення нагріванням вигинів труб з легованих сталей (марок 15М, 16М, 20M, 15ХМ і 12ХМ) є більш складною операцією, так як після нагріву потрібна спеціальна термообробка для нормалізації структури металу труб. Тому для виправлення таких труб (змійовики пароперегрівачів та ін.) Застосовують холодну гнуття, яке виконують на переносних трубогибочні верстатах.

При плазіровке перевіряють величину кута загину і величину зміщення осьової лінії. Відхилення окремих ділянок труби від проектного положення не повинно перевищувати 4 мм на 1 м довжини ділянки і не більше 6 мм на всю довжину труби. Якщо труба складається з двох або більше частин, на плазі вивіряють всі частини.

При перевірці труб та підготовці до складання важливою операцією є обробка кінців труб під зварювання. Труби, що складаються з двох і більше частин, надходять з монтажним припуском на кінцях, який потрібно обрізати.

Монтажні припуски обрізають механічним способом або газовим пальником з наступною механічною обробкою торців. Кінці труб, що стикуються поверхонь нагріву обробляють для зварювання, знімаючи з них фаски під кутом 30 ° ± 5 і притупляючи кромки на 1,0 ± 0,5 мм (рис. 151, а).

Допуски на обробку торця труби
Рис. 151. Допуски на обробку торця труби: аобробка під зварювання, б - перевірка перекосу площині торця; 1 - труба, 2 - слюсарний кутник

Перекіс площини торця щодо осі труби (рис. 151, б) не повинен перевищувати 0,5 мм. Різниця зовнішніх діаметрів зварюваних труб не повинна бути більше 1,5%. а різниця в товщині стінок труб - не більше 15%. Перед зварюванням кінці труб зачищають до металевого блиску на верстаті СЗТ-51 або машинкою ФЛДМ.

Дата: 24.03.2015

Дополнительная информация по ссылке: http://http://profimag.com.ua