г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Підготовка до монтажу поверхонь нагріву. Підготовка барабанів і камер.

Прибувають на майданчик барабани і камери розвантажують таким чином, щоб їх можна було подати на монтаж без подальшого транспортування. Так як барабани мають велику вагу, їх зазвичай розкладають ближче до монтажного отвору. Барабани і камери укладають на шпальні клітини, які повинні бути розташовані безпосередньо під опорами барабана. Висота шпальних кліток повинна бути не менше 600 мм. Барабани укладають на шпальні клітини, вивіряючи по схилу положення верхнього і нижнього кернів у вертикальній площині.

Після того як барабан поданий на монтажний майданчик, його оглядають зовні і зсередини. Для цього відкривають люки і розбирають внутрібарабанние пристрою. Перед тим як розібрати сепараційне пристрій, необхідно ознайомитися з його робочими кресленнями, щоб знати, в якій послідовності потрібно розбирати, а потім збирати деталі, як вони кріпляться один до одного. На деталях внутрібарабанних пристроїв пишуть порядкові номери, а місця їх з'єднання відзначають однаковими знаками.

Так як внутрібарабанние пристрої деякий час будуть лежати на складі, їх розсортовують: великі деталі укладають у штабелі на відкритому майданчику, а дрібні і кріпильні вироби зберігають у закритих ящиках. Скоби, гайки і кришки лазів знімають і здають на склад до остаточного залючіванія барабана. Ковпачки з штуцерів і пробки з отворів видаляють.

Після того як барабан очистять від іржі і технічного жиру, перевіряють відповідність фактичних розмірів барабана - довжини, товщини стінки, зовнішнього діаметра барабана - заводськими даними і допускам.

Довжину барабана вимірюють сталевою рулеткою від одного люка до іншого. Товщину стінки барабана перевіряють лінійкою в декількох трубних отворах. Зовнішній діаметр барабана визначають великим кронциркулем або розрахунком по довжині кола, виміряної сталевою рулеткою:

D = l / π ,

де D — зовнішній діаметр барабана, мм; l — довжина кола барабана, мм; π — 3,14.

Зовнішній діаметр можна також визначити, якщо додати дві товщини стінки барабана до величини внутрішнього діаметра, виміряного сталевий рулеткою.

Прогин барабана, якщо він помітний на око, вимірюють сталевою струною, яку натягують уздовж барабана, підклавши під її кінці однакові підкладки. Сталевим метром вимірюють в кількох місцях відстані від поверхні барабана до струни. Різниця між більшим і меншим вимірами буде величиною прогину. Прогин барабана вимірюють по двох взаємно перпендикулярним його осях.

Наступною операцією є перевірка правильності розташування трубних отворів і приварки штуцерів щодо заводських кернів. Останні набивають на торцеві поверхні або циліндричну частину барабана для фіксування утворюють по горизонтальному і вертикальному діаметрам. Від кернів розмічають положення трубних гнізд і штуцерів при виготовленні барабана.

Спочатку перевіряють наявність всіх трубних отворів і приварки штуцерів і правильність розбивки цих отворів і приварки штуцерів із заводським кресленням. Допустимі відхилення розбивки отворів або штуцерів від проектних розмірів не повинні перевищувати величин: уздовж барабана - ± 1,5 мм, по колу - ± 1 мм, вихід з ряду - ± 0,5 мм між крайніми отворами одного ряду - ± 3 мм.

Потім перевіряють кожне трубне отвір і підготовляють його до монтажу. Для цього безпосередньо перед монтажем барабана трубні отвори (очки) зачищають до металевого блиску спеціальним пристосуванням.

Після зачистки очок на їх поверхні не повинно бути задирів, раковин, забоїн і поздовжніх рисок. Кромки отворів повинні бути злегка притуплені і не мати задирок. Трубні отвори можуть мати кільцеві і спіральні ризики шириною до 0,25 мм на довжині не більше 1/5 товщини стінки отвори. Ці ризики не повинні доходити до кромки отвору на 10 мм, а для котлів ДКВР - на 4 мм.

Кожне трубне отвір вимірюється двома граничними калібрами по двох взаємно перпендикулярним площинам. Допустиме збільшення діаметра трубного отвори для труб 38 - 83 мм становить 0,6 - 1,0 мм. Величина овальності і конусності вальцювального пояса не повинна перевищувати 0,2 мм для отворів всіх діаметрів. Овальність, конусність, а також зменшений діаметр отвору виправляють розсвердлюванням.

Обмеження величини максимального діаметра трубного отвори пов'язано з тим, що для забезпечення щільного вальцьованого з'єднання доведеться створити велике розширення труби, і може статися розрив труби.

У штуцерів зачищають шліфувальною машинкою до блиску фаску і прилеглу поверхню шириною 10 мм. Дзеркало фланців має бути чистим і не мати забоїн, рисок і хвилястості. Перпендикулярність дзеркала фланців і торців штуцерів перевіряють косинцями, а висоту - металевою лінійкою.

На закінчення перевіряють відсутність дефектів ущільнюючих поверхонь лазів і кришок (скоби ЛАЗів затворів повинні прилягати до поверхні барабана без перекосів).

Камери перевіряють і оглядають в тій же послідовності, що і барабани.

Кріплення, опори та підвіски барабана і камер перевіряють зовнішнім оглядом з метою виявлення видимих ??дефектів: тріщин металу і зварних швів, погнутостей, підробити, раковин та ін. Далі перевіряють їх фактичні розміри і обробку: подушки опор під барабан котла повинні мати гладку, рівну поверхню ; катки повинні бути однакового діаметру по всій довжині; підвіски повинні мати якісно виконану різьбу без вибоїв, а гайка Навинчивающийся на всю довжину різьби від руки, але туго. Дистанційні гребінки змійовиків пароперегрівача повинні мати однаковий крок.

Дата: 24.03.2015

Дополнительная информация по ссылке: http://http://profimag.com.ua