г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до15; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.ne

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Підготовка до монтажу поверхонь нагріву. Збірка екранів в блоки. Частина 1.

Частина 1

У сучасних котлах більша частина трубної системи збирається в блоки. Тільки окремі паровідвідна, водоспускні і сполучні труби котла монтуються розсипом.

Блоки поверхонь нагріву збирають на козлах, конструкція яких дається в схемах складання блоків. Конструкція козел залежить від конфігурації блоку; так, для плоских блоків бічних екранів козли виконують заввишки 0,8 ? 1 м з тим, щоб зварювальник міг працювати знизу. Фронтовий і задній екрани збирають на козлах різної висоти, яка може досягати 3 м. У цьому випадку до козлам доводиться прилаштовувати підмостки з огорожею і сходи для можливості роботи на них.

Схема складання блоку екрану котла БМ-35
Рис. 152. Схема складання блоку екрану котла БМ-35: аа - вид збоку, б - вид зверху, 1 - місце стропування, 2 - конструкція для підйому блоку, 3 - труби, 4 - камера, 5 - підкладка, 6 - козли, м . с. - монтажний стик

У відповідності зі схемою складання блоку (рис. 152) встановлюють і вивіряють положення козел 6. Камеру 4 встановлюють на підкладках 5 і вивіряють їх взаємне положення і горизонтальність. Камери слід розкладати особливо точно, тому що від цього залежить правильність складання всього блоку. Взаємне розташування камер перевіряють по відстані між ними і по діагоналях між крайніми трубними отворами або штуцером. Дуже важливо вивірити камери із розвороту. Розворот камер встановлюють за кресленням. У деяких випадках положення із розвороту визначають напрямком дренажного штуцера, положенням пружин для підвісок або опорних подушок. При розкладці слід пам'ятати, що камери правого і лівого екранів симетричні, але не однакові. Після вивірки камер їх закріплюють на підкладках (рис. 153).

Установка камери на підкладках
Рис. 153.Установка камери на підкладках:1 - підкладка, 2 - опорна конструкція, 3 - камера

Потім встановлюють труби, починаючи з контрольних (маякових) труб. Зазвичай - це крайні труби екрана. Якщо вони легко, без підгонки підходять до камер, значить положення камер і труб правильне. Якщо труби вставляють в трубні гнізда камери, то необхідно стежити, щоб довжина виступаючого кінця труби усередині камери відповідала проектної. Для цієї мети на кінцях труб наносять ризики в тому місці, до якого труба повинна входити в очко камери. Після установки маякових труб на прихватки ще раз вивіряють положення камер і встановлених труб, а потім уже набирають інші труби.

Якщо екран складається з цілих труб, їх розкладають на козлах, розрівнюють по кроку між ними і пристиковують їх до камер. У тому випадку, коли труби приєднують на зварюванні, застосовують центрувальні пристосування.

Дата: 24.03.2015

Дополнительная информация по ссылке: http://http://profimag.com.ua