г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до15; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.ne

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Монтаж блоків екранних поверхонь нагріву. Частина 1

Технологія монтажу блоків поверхонь нагріву залежить від конструкції котла. Котли П-подібної компоновки мають чотири топкових екранних блоку. На зібрані блоки екранів перед монтажем встановлюють пристосування для стропування блоку. Блоки, що мають верхню і нижню камери, стропят за верхню камеру. Якщо в блок входить тільки нижня камера, то стропят за тимчасову конструкцію, яка складається з двох швелерів, що стягають трьома-чотирма болтами і затискають між собою труби екрана. Блок піднімають одним або двома універсальними стропами (рис. 156).

Підйом блоку екрану
Рис. 156. Підйом блоку екрану

Підготовлений блок екрану монтують після того, як перевіряють правильність установки на каркасі опорних кронштейнів, підвісок та інших конструкцій, на яких кріпиться блок.

Блоки екранів транспортують зі складальної майданчики до місця монтажу крапом або на монтажних санях.

Блоки екранів монтують строго в тій послідовності, яка вказана в проекті виконання робіт (ППР), так як в іншому випадку завести і встановити чергові блоки буде неможливо. Це викликано тим, що екранні блоки - великогабаритні і можливості для розвороту в котельній шахті обмежені.

Залежно від технологічної послідовності монтажу котла екранні блоки подають через монтажний отвір з фронту або з боку конвективної шахти. Блоки бічних екранів і блок екрану, дальній від отвору, подають у першу чергу і підвішують у проектне положення на постійних підвісках, якщо вони кріпляться до стін каркаса котла. Якщо ж постійні підвіски кріпляться на стельових балках, то до монтажу стелі екранні блоки встановлюють на тимчасових кронштейнах або підвісках, закріплених на балках бічних стін каркаса. Тимчасові кронштейни встановлюють з таким розрахунком, щоб екранний блок відразу займав проектне положення і після установки постійних опор не треба було робити такелажні роботи.

Розчалювання каркаса встановлюють так, щоб вони не перешкоджали заведенні блоків екранів.

Остаточно вивіряють положення блоку екрану після монтажу постійних підвісок і опор. Вивірку починають з камер. Перевіряють висотні позначки камер, починаючи з верхньої камери, так як вона з'єднується з барабаном паровідвідна трубами і її установка повинна бути найбільш точною. Різниця відміток торців камер повинна бути також в допустимих межах. Далі перевіряють положення блоку щодо каркаса і сусідніх блоків екранів. Установка блоків екранів допускається з відхиленнями від проектних розмірів, що не перевищують наведених у табл. 23.

Таблиця. 23. Допустимі відхилення положення блоків екрану
Допустимі відхилення положення блоків екрану

Одночасно з вивірянням блоку заповнюють монтажний формуляр (рис. 157).

Монтажний формуляр на вивірку блоку бічних екранів котла БМ-35
Рис. 157. Монтажний формуляр на вивірку блоку бічних екранів котла БМ-35:п - передній розмір, з - задній розмір, пр - правий розмір, л - лівий розмір

Камери на опорах закріплюють остаточно після примірки контрольних, паровідвідних труб між верхньою камерою і барабаном, а якщо верхньої камери немає, то після стикування кінців труб екрану з барабаном.

При монтажі блоків екранів особливу увагу звертають на правильну установку напрямних опор труб. Крім того, при закріпленні камер на рухомих опорах повинні бути дотримані необхідні зазори, що забезпечують теплові розширення елементів поверхонь нагріву, їх подовження на величину і в напрямку, зазначених у заводських кресленнях. Проектні величини зазорів даються також у формулярі на теплові розширення трубної системи котла (рис. 158).

Нижче наведений формуляр для заповнення теплових розширень трубної системи котла після монтажу (див. Табл. 24).

Дата: 26.03.2015

Дополнительная информация по ссылке: http://http://profimag.com.ua