г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Монтаж блоків екранних поверхонь нагріву. Частина 2

Частина 2

Продовження. Початок статті дивитися тут: частина 1

При монтажі блоків екранів необхідно дотримуватися передбаченого робочими кресленнями холодний натяг. Для цього при установці блоку в проектне положення під нижню камеру закладають підкладки, товщина яких визначена заводськими кресленнями. Після підвіски верхньої камери або з'єднання труб з верхнім барабаном з-під нижньої камери вибивають підкладки, і вона під дією власної ваги опускається. Цим створюється холодний натяг труб екрану, який компенсується при тепловому розширенні. Загальна робоча напруга металу труб при цьому значно зменшується.

Частина труб екрану, що не увійшли до блоку, а також водоспускні і паровідвідна труби монтують розсипом, попередньо перевіривши відсутність засмічення і звуження труб прокаткою кулі, а також обробку кінців труб під зварювання або вальцювання.

При монтажі в першу чергу вставляють кінець труби в очко барабана і подвальцовивают, а потім стикують трубу з камерою або трубою екрана. Якщо кінець труби входить в отвір туго, то трубу при цьому слід злегка покачати або постукайте дерев'яної кувалдою. Застосовувати натяжні пристосування або ударяти сталевий кувалдою не слід, тому що можна пошкодити трубне отвір або трубу. Якщо водоспускні труби складаються з трьох частин, то спочатку ставлять і закріплюють на прихватки крайні, а потім до них підганяють середні ділянки труб. Труби стикують в центровочне пристосуванні.

Після монтажу блоків екранів і окремих труб їх слід перевірити прокатуванням куль, щоб переконатися, що виконані при монтажі зварні стики чи не засмічені труби. Для цього куля закріплюють на тросі за вушко і з верхнього барабана пропускають по черзі по всіх перевіряється трубах. Результати перевірки трубних поверхонь нагріву заносять в акт.

Монтаж поверхонь нагріву водогрійних котлів типу ПТВМ і ТВГМ. Поверхні нагрівання цих котлів надходять в блочному виконанні. Якщо вантажопідйомність монтажного механізму дозволяє, то до складу блоків включають і обмурівку, яка для цих котлів виконана полегшеної.

Для котлів ТВГМ-30 (ПТВМ-30) найбільш важкими є топкові блоки з обмурівкою, вага яких близько 10 т.

Якщо ферми та перекриття над котлами не встановлені, монтаж блоків поверхонь нагріву рекомендується вести кранами вантажопідйомністю 25 г і вище, зі стрілою завдовжки не менше 15 м. Цими кранами можна встановлювати блоки з обмурівкою відразу в проектне положення. У закритому приміщенні котельні (рис. 159, а) монтаж ведуть кранами К-162 1, але в цьому випадку виникає необхідність зрушувати встановлені на несучий каркас 5 блоки 3 в проектне положення домкратами 4 або важільними лебідками.

До підйому топкових блоків необхідно зрізати торцеві лючки нижніх камер бічних екранів, так як вони заважають заведенні блоку між стійками СТ-1 каркаса. Стропят блоки (рис. 159, б) двома універсальними стропами У-22,5-5 таким чином, щоб блок на гаку крана висів вертикально.

Схема монтажу блоків котла ТВГМ-30 в закритому приміщенні котельної
Рис. 159.Схема монтажу блоків котла ТВГМ-30 в закритому приміщенні котельної: а - вид з фронту котла, б - схема стропування (вид на блок зверху); 1 - кран, 2 - ферма перекриття, 3 - топковий блок, 4 - домкрат, 5 - несучий каркас котла

Монтаж блоків поверхонь нагріву котлів ПТВМ-30 (ТВГМ-30) виконують у наступній послідовності. Спочатку монтують топкові блоки Б-1 і Б-2 (рис. 160) без обмурівки або з обмурівкою. Потім встановлюють балку Б-3 і майданчик П-2 на позначку 2,74 м з боку монтажного отвору. Якщо блоки змонтовані без обмурівки, в першу чергу виконують обмурівку розділової стінки між топковим блоками і блоками конвективної частини, так як після монтажу останніх обмурівку розділової стінки зробити неможливо.

Подача топкового блоку котла ТВГМ-30 в будівлю котельної
Рис. 160.Подача топкового блоку котла ТВГМ-30 в будівлю котельної

Дата: 26.03.2015

Дополнительная информация по ссылке: http://http://profimag.com.ua