г. Днепр, Князя Ярослава Мудрого (Ленинградская), 61

Время работы: Пн. - Пт. с 09 до18; Сб. с 10 до13; Вс. выходной

т.(0562)365-265, т/м.(067)322-18-18 e-mail:proficentr@ukr.net

Партнеры

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Монтаж блоків екранних поверхонь нагріву. Частина 3.

Частина 3

Продовження. Початок статті дивитися тут: частина 1, частина 2

Схема монтажу блоків котла ТВГМ-30 в закритому приміщенні котельної
Рис. 159. Схема монтажу блоків котла ТВГМ-30 в закритому приміщенні котельної: а - вид з фронту котла, б - схема стропування (вид на блок зверху); 1 - кран, 2 - ферма перекриття, 3 - топковий блок, 4 - домкрат, 5 - несучий каркас котла

Після цього монтують блоки конвективної частини Б-7 і Б-8. Залежно від вантажопідйомності механізму ці блоки можна об'єднати на майданчику в один блок чи монтувати по черзі. Блоки підвішують до складського механізму за допомогою чотирьох стропів У-22,5-5, об'єднаний блок Б-7-8 - за допомогою чотирьох стропів У-28-8.

Потім блок Б-3 стропят за верхню камеру і встановлюють в проектне положення, об'єднуючи з верхньої камерою блоку Б-1.

Слідом за цим виконують монтаж блоків Б-5 і Б-6, які можна об'єднати в один блок Б-5-6. Блоки об'єднують в один, коли котел монтують в закритому приміщенні котельні. Щоб збільшити жорсткість цих блоків, ставлять тимчасові зв'язки.

Оскільки зазвичай вісь котла знаходиться під фермою, а стріла крана з блоком під фермою не проходить, блок ставлять на каркас, не доводячи його до осі котла, а потім зрушують в проектне положення. Об'єднаний блок доводиться зрушувати лише на 500 - 600 мм, т. Е. На відстань, на яку оголовок стріли не доходить до осі ферми 2 (див. Рис. 159).

Блок Б-4 монтують так само, як і блок Б-3.

Після того як будуть встановлені балки стельового перекриття, на підвісках закріплюють стельові екранні труби.

Встановлені блоки поверхонь нагріву вивіряють. При цьому осі стикуємих камер повинні збігатися, для чого під опори камер підкладають підкладки відповідної товщини. Для забезпечення теплових розширень блоків необхідно перевірити правильність установки рухливих опор.

Послідовність монтажу поверхонь нагріву котла ПТВМ-50 приводиться в §46. На рис. 161 показаний монтаж блоків екрану з обмурівкою.

Монтаж блоків котла ПТВМ
Рис. 161.Монтаж блоків котла ПТВМ: а - блоку екрану з обмурівкою, б - конвективного блока

Монтаж поверхонь нагріву котлів типу ДКВР залежить від виду їх поставки: блокової або розсипом. При блокової постачання котли встановлюють безпосередньо в проектне положення способом насування або краном.

Трубну систему котлів ДКВР-2,5; 4; 6,5; 10 при поставці розсипом монтують після того, як барабани і камери будуть встановлені в проектне положення і їх взаємне розташування буде ретельно вивірене. Перед монтажем труби екранів і кип'ятильні пучка укладають на майданчику в штабелі по позиціям, перевіряючи при цьому їх кількість. Підготовлені до монтажу труби укладають під навіс або в будівлі котельні.

Труби встановлюють, починаючи з маякових, які служать для перевірки взаємного розташування барабанів і камер. Наприклад, маяковими трубами для котла ДКВР-6,5 прийнято вважати чотири середні труби другого поперечного ряду (рахуючи з фронту), дев'ятий ряд труб (у чавунній перегородки), рахуючи від задньої стінки, і по дві крайні труби бічних екранів.

Якщо маячная труба вставляється в очко барабана насилу або взагалі не входить в нього, то беруть іншу трубу тій же позиції. Якщо труднощі все ж повторюються, то необхідно вдруге перевірити, чи правильно встановлені барабани. При скруті з установкою тільки окремих труб їх слід підігнути. Якщо більшість труб не встановлюється в проектне положення, слід провести плазіровку (правку) труб. Для цього виготовляють плазми розміром 3х1,5 м.

Правильність установки маякових труб перевіряють: по розташуванню кожного се кінця, щоб не було перекосу; за величиною зазору між трубою і стінками очка за допомогою металевого щупа, який повинен бути не більше 1,5 мм; по довжині виступаючих кінців труб всередину барабанів, яка повинна бути не більше 15 мм і не менше 7 мм; по поперечному кроку між трубами, що не перевищують 3 мм; по відстані між крайніми поперечними рядами труб, яка повинна бути не більше 3 мм; за відхиленням від прямолінійності поперечного та поздовжнього рядів (вихід з ряду), що не перевищує 3 мм.

Після перевірки маякові труби кип'ятильні пучка розвальцьовують в барабанах. Маякові труби екранів перед гнуття, виконуваної за допомогою пневматичних або електричних машинок або ручними вальцівками, приварюють до екранних камерам.

Труби кип'ятильні пучка (рис. 162) встановлюють, починаючи з середнього поздовжнього ряду труб, від чавунної перегородки до задньої стінки котла. Посилення каркаса і опорні двутаври з каретками знімають тільки після установки і вальцювання труб кип'ятильні пучка за чавунною перегородкою і якісної електрозварювання водоопускних труб бічних екранів.

Монтаж труб кип'ятильні пучка котла ДКВР-10
Рис. 162. Монтаж труб кип'ятильні пучка котла ДКВР-10: а - початок робіт, б - закінчення робіт

При установці екранних труб стежать за тим, щоб довжина кінців труб, що виступають всередину камер, була однакова, для чого на поверхні нижнього кінця екранних труб наносять ризики на відстані 24 - 25 мм від кінця труби.

У міру монтажу трубної системи котла заповнюють формуляр.

Дата: 26.03.2015

Дополнительная информация по ссылке: http://http://profimag.com.ua